Jesteś tutaj:

Archiwum aktualności

Wykaz publikowanych aktualności.
 • "Młodość z Norwidem i Hanuszkiewiczem" - spotkanie z aktorem Karolem Stępkowskim
  (Zam: 12.06.2021 r., godz. 14.00)    25

  W ramach cyklu "Moja droga do Norwida" zapraszamy serdecznie na spotkanie z aktorem Karolem Stępkowskim. Prowadzi Anna Kękuś. Wydarzenie odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Dodatkowo zaplanowana jest transmisja na żywo na Facebooku. Rozmowa poprzedzona będzie projekcją spektaklu "Norwid" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Początek pokazu filmowego o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce.
 • Norwid na jazzowo - warsztaty tworzenia plakatów ideowych
  (Zam: 12.06.2021 r., godz. 10.50)    45

  Za nami warsztaty tworzenia plakatów inspirowanych twórczością Norwida! W piątek 11 czerwca gościliśmy w bibliotece prof. Maję Wolną, artystkę, autorkę plakatów nagradzanych w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz Konrada Gelerta - pomysłodawcę projektu "warsztatyplakatu.pl".
 • "Norwid: reaktywacja" - warsztaty dla młodzieży
  (Zam: 08.06.2021 r., godz. 18.00)    43

  Kontynuujemy realizację projektu "Ziemia Norwida wczoraj i dziś" dofinansowanego w ramach programu "Partnerstwo dla książki" Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 • Multimedialny przewodnik po życiu i dziele Prymasa Tysiąclecia
  (Zam: 28.05.2021 r., godz. 10.40)    52

  W piątek 28 maja obchodzimy 40. rocznicę śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wielki patriota, mąż stanu i przez blisko 34 lata przywódca Kościoła Katolickiego w Polsce.
 • Otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości Cypriana Norwida
  (Zam: 26.05.2021 r., godz. 12.18)    79

  Cyprian Norwid, wybitny twórca romantyczny, zagościł w naszej bibliotece!
 • Oceń książkę, którą przeczytałeś! Nowa funkcja w naszym katalogu
  (Zam: 18.05.2021 r., godz. 15.50)    66

  W naszym katalogu internetowym pojawiła się nowa funkcja. Czytelnicy mają teraz możliwość oceny i recenzji przeczytanych książek. Zachęcamy do korzystania z tej opcji! Przypominamy też, że można również u nas zamówić książkę, której poszukujecie, a nie ma jej w naszym księgozbiorze. W takim przypadku prosimy o informację. Jeśli dana pozycja tylko będzie dostępna, kupimy ją i udostępnimy czytelnikom.
 • Spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim
  (Zam: 17.05.2021 r., godz. 15.30)    130

  W niedzielę 16 maja na zakończenie Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy leśny spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim, pisarzem i dziennikarzem, autorem książki "12 srok za ogon". Trasa naszego niekonwencjonalnego spotkania autorskiego wiodła wokół rezerwatu przyrody "Grabicz". To była wyjątkowa okazja, aby poznać ptasich mieszkańców tych terenów m.in. błotniaka stawowego, mewę śmieszkę i perkoza zausznika. Oprócz zgłębiania wiedzy ornitologicznej, uczestnicy zapoznali się też z historią lasu Nasfeterów. O przedwojennej posiadłości patronów biblioteki opowiadał emerytowany leśnik Wiesław Nurkiewicz.
 • "Leśne, wodne i łąkowe - ptaki Mazowsza w obiektywie"
  (Zam: 13.05.2021 r., godz. 13.20)    64

  Wirtualna ptasia galeria fotograficzna biblioteki już otwarta! Film prezentuje zdjęcia laureatów i osób wyróżnionych w Regionalnym Konkursie Fotograficznym "Leśne, wodne i łąkowe - ptaki Mazowsza w obiektywie" organizowanym przez Bibliotekę Powiatową w Wołominie w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Łochowie. Podziwiajmy skrzydlatych mieszkańców mazowieckich pól, łąk i lasów: bieliki, srokę, kruka, myszołowy, bociany białe, bekasa kszyka, łęczaka, kormorana, pokląskwę, łyski, sowy uszate, wronę siwą i zimorodka.
 • Znajdziesz mnie w bibliotece
  (Zam: 12.05.2021 r., godz. 15.10)    116

  Zapraszamy do oglądania wystawy fotograficznej pt. „Leśne, wodne i łąkowe – ptaki Mazowsza w obiektywie”. W ogrodzie przed biblioteką prezentujemy najlepsze prace spośród 170 zdjęć, które wpłynęły na konkurs organizowany przez nas w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Łochowie. Wystawa będzie też dostępna w wersji wirtualnej. Ponadto udostępnimy czytelnikom wyjątkową ptasią serię wydawnictwa „Czarne” i „Paśny Buriat” i zaprosimy na spacer literacko-przyrodniczy ze Stanisławem Łubieńskim. Wydarzenia odbywają się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Chcemy zachęcić mieszkańców do poszukiwania w książkach tropów, które prowadzą do lasu. Wszystko po to, żeby dzięki literaturze zbliżyć się do natury, odnaleźć siebie i utraconą więź z przyrodą.
 • Kto śpiewa w lesie Nasfeterów? - spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim
  (Zam: 05.05.2021 r., godz. 09.00)    127

  W ramach "Tygodnia Bibliotek" miłośników dobrej literatury i dzikiej przyrody zapraszamy w niedzielę 16 maja o godz. 9.00 na spotkanie z pisarzem i dziennikarzem Stanisławem Łubieńskim. Wybierzemy się na spacer wokół dawnej posiadłości patronów biblioteki (obecnie rejon rezerwatu Grabicz). To okazja, aby poznać wyjątkowych ptasich mieszkańców tych terenów: błotniaka stawowego, mewę śmieszkę i perkoza zausznika. Wydarzenie towarzyszy naszej pokonkursowej wystawie fotograficznej "Leśne, wodne i łąkowe - ptaki Mazowsza w obiektywie". Spacer będzie trwał około 1,5 godziny. Wstęp wolny. Zachęcamy do przyniesienia własnych lornetek. Z uwagi na limit miejsc (25 osób) obowiązują zapisy. Prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy z biblioteką.