Jesteś tutaj:

Archiwum aktualności

Wykaz publikowanych aktualności.
 • Zostaliśmy laureatami konkursu "Re-Animuj się"
  (Zam: 08.06.2020 r., godz. 00.58)    224

  Miło nam poinformować, że zostaliśmy laureatami konkursu "Re-animuj się!" organizowanego przez Stowarzyszenie LABIB. Wygraliśmy warsztaty dla bibliotekarzy pt.: "Docenić bibliotekę. Jak skutecznie prowadzić rzecznictwo". Do udziału w piątej edycji konkursu zgłosiło się aż 118 bibliotek z całej Polski. Nagrody – warsztaty z Ambasadorami LABiB - trafią do 21 bibliotek, które przesłały najciekawsze zgłoszenia. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury oraz ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
 • Wydarzenie artystyczne online pt. Prymas Tysiąclecia - Kardynał S.Wyszyński
  (Zam: 02.06.2020 r., godz. 18.28)    205

  Zapraszamy do obejrzenia nagrania wydarzenia artystycznego, które swoją premierę miało w sobotę 30 maja w Pałacu w Chrzęsnem. Poświęcone jest osobie i życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Aurelia Sobczak i Stanisław Górka przedstawiają myśli, refleksje i wyznania tego wyjątkowego Polaka. W programie znalazły się również fragmenty dotyczące życia Kardynała – jego dzieciństwa, powołania, przyjaźni z Janem Pawłem II, aktu oddania Narodu Polskiego Matce Bożej. Całości dopełniają pieśni m.in.: "Hymn o miłości” św. Pawła, "Akeda – Ofiarowanie”, "Modlitwa” B. Okudżawy, "Nie płacz dzieciąteczko”, "Pieśń Konfederatów Barskich”. W scenariuszu wykorzystano książki Stefana Wyszyńskiego:"Miłość na co dzień”, "Kromka chleba”, "Czas to miłość”, "Jasnogórskie wspomnienia” i "Zapiski więzienne”. Film dostępny jest na stronie Pałacu w Chrzęsnem: http://www.palacwchrzesnem.pl/aktualnosc-233-prymas_tysiaclecia_-_kardynal_stefan_wyszynski_-_premiera_online
 • Dobre książki z biblioteki Nasfeterów
  (Zam: 29.05.2020 r., godz. 15.05)    226

  „Dobre książki z biblioteki Nasfeterów” – to tytuł naszej nowej stałej rubryki w Wieściach Podwarszawskich. Zapraszamy Was drogie czytelniczki i drodzy czytelnicy do współtworzenia jej z nami! Napiszcie o książkach, które Waszym zdaniem warto przeczytać. Czekamy na propozycje i recenzje: biblioteka@pbp.wolomin.pl W tym tygodniu polecamy powieść ”Kot niebieski” Martyny Bundy oraz literaturę faktu: „Dom z dwiema wieżami” Macieja Zaremby-Bielawskiego i „Mądrość wilków” Elli H. Radinger.
 • 100. urodziny Karola Wojtyły
  (Zam: 18.05.2020 r., godz. 17.42)    202

  18 maja 2020 roku świętujemy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły (1920-2005), od 1978 r. papieża Jana Pawła II, świętego Kościoła katolickiego. Zapraszamy do obejrzenia multimedialnego biogramu oraz zapoznania się z nowym portalem (www.jp2online.pl), gdzie można znaleźć bogatą bazę ikonograficzną i filmową dotyczącą Karola Wojtyły – Jana Pawła II! Polecamy też akcję "Kartka z myślą JP2" i grę o wolność zorganizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II. http://graowolnosc.pl/home
 • 2020 rokiem Leopolda Tyrmanda
  (Zam: 18.05.2020 r., godz. 13.22)    176

  100 lat temu urodził się Leopold Tyrmand. Człowiek-legenda. Autor bezkompromisowego "Dziennika 1954", kultowego kryminału "Zły" odtwarzającego realia powojennej Warszawy, zbioru esejów "U brzegów jazzu", opowiadań i powieści: "Siedem dalekich rejsów", "Filip", "Życie towarzyskie i uczuciowe". Ikona polskiego świata artystycznego lat 50. i lider ruchu jazzowego. W uznaniu zasług wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty Sejm ustanowił rok 2020 rokiem Leopolda Tyrmanda.
 • Zapraszamy do wirtualnej czytelni IBUK Libra
  (Zam: 12.05.2020 r., godz. 16.33)    184

  Zachęcamy do korzystania z internetowej czytelni IBUK Libra. Kody dostępu można uzyskać telefonicznie (227762209) lub osobiście w bibliotece. E-czytelnia działa w każdej przeglądarce internetowej. Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu, by przebierać w dziesiątkach, setkach lub nawet tysiącach tytułów w Waszej bibliotece! Tryb szybkiego podglądu książek jest dostępny także na smartfonach. Można czytać i uczyć się w dowolnym miejscu, o dowolnej porze – czytelnia działa 24/7.
 • Bezpieczni w bibliotece
  (Zam: 08.05.2020 r., godz. 12.50)    218

  Od 4 maja obsługujemy czytelników na parterze przy specjalnie zaaranżowanym stanowisku. Przypominamy, że nadal nieczynna jest czytelnia. Nie ma też wolnego dostępu do półek. Prosimy o zamawianie książek za pomocą katalogu online, mailowo lub telefonicznie. Oto kilka krótkich instrukcji, które pozwolą nam czuć się bezpieczniej .
 • "Zasmakuj w Wołominie"
  (Zam: 07.05.2020 r., godz. 15.15)    172

  Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) przygotowaliśmy quiz literacki „Zasmakuj w Wołominie”. Kto pisał o naszym mieście? W jakim kontekście? Okazuje się, że Wołomin trafił do wielu książek. Nie tylko Zofii Nałkowskiej. Przez najbliższe 7 dni będziemy zamieszczać na Facebooku wiersze oraz fragmenty reportaży, felietonów, wspomnień i biografii,w których pojawia się Wołomin. Kto odgadnie autora i tytuł utworu, jest proszony o wpis w komentarzu pod postem (dla zwycięzców będą nagrody). Zachęcamy również czytelniczki i czytelników do zainspirowania się tekstami i publikowania zdjęć, filmików oraz interpretacji. Najciekawsze pomysły również nagrodzimy! Zapraszamy do zabawy!
 • Otwieramy bibliotekę
  (Zam: 04.05.2020 r., godz. 16.18)    247

  Od 4 maja nasza biblioteka ponownie jest otwarta dla czytelników. Zapraszamy serdecznie! Jesteśmy przygotowani do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami wypożyczania książek.
 • Przedłużamy termin zwrotu książek
  (Zam: 28.04.2020 r., godz. 11.19)    190

  Wszystkie książki wypożyczone w 2020 roku zostają przedłużone do 1 czerwca 2020 roku.