Jesteś tutaj:

100. urodziny Karola Wojtyły

Data: 18.05.2020 r., godz. 17.42    73
18 maja 2020 roku świętujemy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły (1920-2005), od 1978 r. papieża Jana Pawła II, świętego Kościoła katolickiego. Zapraszamy do obejrzenia multimedialnego biogramu oraz zapoznania się z nowym portalem (www.jp2online.pl), gdzie można znaleźć bogatą bazę ikonograficzną i filmową dotyczącą Karola Wojtyły – Jana Pawła II! Polecamy też akcję "Kartka z myślą JP2" i grę o wolność zorganizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II. http://graowolnosc.pl/home
Centrum Myśli Jana Pawła II podjęło się zadania zlokalizowania, opracowania merytorycznego i technicznego zbiorów związanych z Karolem Wojtyłą, by udostępnić je internautom. Przedsięwzięcie jest realizowane w partnerstwie z licznymi instytucjami państwowymi i kościelnymi, które przekazały tysiące archiwaliów z własnych zasobów do prezentacji w JP2online. www.jp2online.plCo znajdziesz na portalu JP2online?

- nowoczesną wyszukiwarkę multimediów, dokumentów i tekstów papieskich,
- multimedialny biogram Jana Pawła II,
- publikacje tematyczne poświęcone różnym aspektom życia i nauczania papieża,
- katalog materiałów papieskich znajdujących się w archiwach instytucji państwowych i kościelnych, organizacji papieskich oraz osób prywatnych.

Polecamy również inne materiały przygotowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II: https://www.centrumjp2.pl/do-pobrania/
- Jan Paweł II. Człowiek odwagi. Zarys biografii. Materiał dydaktyczny
- Karol Wojtyła. Narodziny - wystawa
- Historia Polski oczami Jana Pawła II. Konspekty lekcji
- projekt edukacyjny: gra wolność.online http://graowolnosc.pl/home