Wanda Lipińska w kilku zdaniach o sobie: „Wołominianka z połowy XX wieku – związana z miejscem uczuciowo rodzinnie i poprzez działania kulturotwórcze. Choć drogi zawodowe odległe niby od działań artystycznych, to jednak i tam zawsze znalazłam miejsce dla siebie. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu dyplomu czeladniczego z wyboru zostałam w rzemiośle na trzy dziesięciolecia. Tamże w kole młodych rzemieślników, prowadziłam klub, były obozy wypoczynkowe – sportowe – artystyczne. Tamże pisałam scenariusze i skecze, także obozowe wierszyki na ogniska i wieczory artystyczne.
A w dorosłości: od 90-tych lat w powołanym z przyjaciółmi Stowarzyszeniu «Wiatraki kultury» stworzyliśmy pierwszą w Wołominie galerię wystawienniczą «Korozja i kolor» - dziś jej następczyni «Fabryczka» Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka. W ramach stowarzyszenia kilkadziesiąt wystaw, zbiory zabytkowych przedmiotów, plenery malarskie i performensy oraz koncerty zespołów wyjątkowych - na otwarciu galerii debiutowała «Kapela ze wsi Warszawa». Uczestniczę czwartą kadencję w gronie doradczym Muzeum Nałkowskich, także brałam udział w programie «Stół Kobiet».
Zaszczycono mnie publikacją wiersza w wydawnictwie „Poezja Dzisiaj” także w antiologii «Wiersze Polaków z całego świata». Również na «Peronie literackim» biblioteki Kraków czasem czytane i omawiane są moje wierszydła.
Byłam zaproszona przez Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej do «Akademii Słowa» - tamże miałam wieczór autorski po wydaniu swojego tomiku wierszy - „Słowa na uwięzi».
W Muzeum Nałkowskich w około Walentynkowy czas przedstawiłam swoje wiersze o miłości dojrzałej pt. «Papeliowe serduszka».
Również od VIII «Rocznika Wołomińskiego» niemal co rok zamieszczam jakiś tekst wspominkowy lub wiersze.
W ubiegłym roku zaprosił mnie Mazowiecki Instytut Kultury do udziału w Festiwalu Literackim «Znaczenia»“.
Wstęp wolny