Jesteś tutaj:

Ogłoszenie

Data: 21.09.2022 r., godz. 13.00    289
Wczoraj w Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka odbyło się wyjątkowe spotkanie z Wicepremierem, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesorem Piotrem Glińskim.
Wczoraj w Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka odbyło się wyjątkowe spotkanie z Wicepremierem, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesorem Piotrem Glińskim. Spotkanie poprowadził Adam Lubiak - Starosta Wołomiński.
Dyrektor Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie Krzysztof Kudera zaprosił Wicepremiera do biblioteki powiatowej.
Podczas spotkania Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślił znaczenie instytucji pamięci dla kształtowania tożsamości narodowej Polaków. Podkreślił także, że w tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało już prawie 4000 !! decyzji finansowych na działania kulturalne i ochrony dziedzictwa.
Wśród tych decyzji są także także decyzje dotyczące naszej biblioteki na łączną kwotę dotacji zewnętrznej z budżetu państwa 65.000 zł, łączna wartość projektów 82.500 zł !!. Dzięki pozyskanym środkom są realizowane projekty związane z promocją czytelnictwa oraz aktywizacją społeczno-kulturalną.
Dziękujemy!