Jesteś tutaj:

Wydarzenie

Data: 06.06.2022 r., godz. 16.45    584
Popularna aktorka z serialu M jak Miłość Dominika Ostałowska i znana graficzka Zofia Lasocka w bibliotece 08.06.2022.
Popularna aktorka z serialu M jak Miłość w Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie.

8 czerwca kolejne wydarzenia w bibliotece na Ogrodowej 1A w Wołominie, z okazji Dni z Marią Konopnicką, w ramach projektu "Maria Konopnicka. Poetka dzieci".

11.00 – warsztaty plastyczne dla dzieci z ilustratorką i graficzką ZOFIĄ LASOCKĄ, wiersze Marii Konopnickiej czyta aktorka Teatru Studio w Warszawie – DOMINIKA OSTAŁOWSKA.


Dominika Ostałowska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. W 1994 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Była związana z warszawskimi teatrami Ateneum (1994–2000) i Powszechnym (2000–2012), od 2012 roku występuje w teatrze Studio. Zagrała m.in. w Garderobianym Krzysztofa Zaleskiego (1997), Kobiecie z morza Roberta Wilsona (2005), wielokrotnie występowała w spektaklach Anny Augustynowicz oraz Agnieszki Glińskiej. Stworzyła przejmującą kreację Izabeli w Miarce za miarkę Augustynowicz (2007), za którą została nagrodzona na festiwalu KONTAKT i Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Zagrała w wielu filmach. Wystąpiła również w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji oraz w licznych słuchowiskach radiowych, za które była kilkakrotnie nagradzana. Szerokiej publiczności znana jest z roli Marty Mostowiak z jednego z najpopularniejszych seriali w polskiej telewizji – M jak miłość.

Zosia Lasocka – graficzka i ilustratorka. Lubi dziwne stwory i twórcze przypadki. Jej prace można znaleźć m.in. w dwumiesięczniku „Kosmos dla dziewczynek”, gdzie na bazie swojego harcerskiego doświadczenia pisze i ilustruje teksty o grach i zabawach. Absolwentka grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze edukacji i ekologii. Jej książka dyplomowa dla dzieci zatytułowana „?” zajęła III miejsce i otrzymała wyróżnienie jury dziecięcego w konkursie „Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”. Za serię plakatów o korzyściach płynących z drzew otrzymała nominację do Polish Graphic Design Awards. Jej prace były wystawiane na wystawach w Polsce i za granicą.

12.00 – 16.00
– Sztuka czytania – maraton czytania utworów Marii Konopnickiej z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Wołomina oraz DOMINIKI OSTAŁOWSKIEJ.

Za drzwiami fantazji – zapraszamy dzieci małe i duże do świata książek Marii Konopnickiej i wzięcia udziału w wyjątkowej sesji fotograficznej na tle ścianki autorstwa młodej uzdolnionej artystki z Wołomina MARTY BACZEWSKIEJ.

Na jagody – pokazy filmu rysunkowego "Na jagody" na podstawie znanej bajki Marii Konopnickiej, w reżyserii Józefa Skrobińskiego z 1963 roku, ze zbiorów Wytwórni Filmów Oświatowych.
Organizator: Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie.


Patronat honorowy: Adam Lubiak - Starosta Wołomiński.

Partner Wydarzenia: Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Patronat medialny: Wieści Podwarszawskie, Radio FAMA Wołomin 94,7 FM, WWL24, Kurier W, Nasz Powiat Wołomiński.

Projekt dofinansowano w ramach programu Instytut Książki Partnerstwo dla książki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.