Jesteś tutaj:

Wydarzenie

Data: 29.04.2022 r., godz. 10.00    129
Tydzień Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej - Świat w jednym miejscu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Tygodniu Bibliotek w Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie ul. Ogrodowa 1A.

Tytuł wydarzenia: Świat w jednym miejscu.

W programie:
  • 8 maja (niedziela) g. 12.00, spacer w "Lesie Nasfeterów", spotkanie z leśnikiem i oprowadzenie po miejscu, w którym stał dom Rodziny Nasfeterów - patronów biblioteki. Rozpoczęcie spotkania przy szlabanie, skrzyżowanie ul. Legionów i ul. Zielona, Kobyłka.

  • 9 maja (poniedziałek) g. 18.00, Literacki Wehikuł Czasu, pokaz strojów z epoki, Adam Mickiewicz i "Pan Tadeusz" oraz Henryk Sienkiewicz i "Trylogia".

  • 10 maja (wtorek) 17.30, spotkanie z Ryszardem Czajkowskim, dziennikarzem, znanym podróżnikiem, prowadzącym program TVP „Przez lądy i morza”, autorem książek – prezentacja z podróży po najdalszych zakątkach świata.

  • 11 maja (środa) g. 17.30, spotkanie o poezji polskiej na Ukrainie, prof. Oskar Czarnik – literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych. Prezentacja wierszy przez młodzież.Spotkanie z oprawą muzyczną wykonywaną przez uczniów.

  • 12 maja (czwartek) g. 17.30, spotkanie z byłym pracownikiem ONZ i Ambasadorem Polski Tadeuszem Strojwąsem, na temat podejmowanych działań pokojowych przez ONZ w związku z sytuacją na Ukrainie, wprowadzenie do literatury dotyczącej budowania pokoju.
Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Adam Lubiak - Starosta Wołomiński.

Patronat medialny objęły redakcje: Wieści Podwarszawskie,
Kurier W, WWL24, Nasz Powiat Wołomiński.

Wstęp na wydarzenia bezpłatny.