Jesteś tutaj:

Norwid w twórczości Różewicza

Data: 26.07.2021 r., godz. 15.42    107
Spotkanie pt. „Tadeusz Różewicz – «To, co zostało z nienapisanej książki o Norwidzie»”.


W sobotnie popołudnie, 24 lipca odbyło się spotkanie pt. „Tadeusz Różewicz – «To, co zostało z nienapisanej książki o Norwidzie»” organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie w partnerstwie z Fundacją Museion Norwid.
Głównym punktem wydarzenia była rozmowa z prof. Grażyną Halkiewicz-Sojak, wybitną historyk literatury, której przewodniczył dr hab. Karol Samsel, literaturoznawca oraz filozof pracujący na Uniwersytecie Warszawskim. Prof. G. Halkiewicz-Sojak, która w swojej pracy zawodowej zajmuje się Cyprianem Norwidem, opowiadała o wpływie poety-wieszcza na twórczość Tadeusza Różewicza. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl muzyczno-dramatyczny pt. „Sufit i podłoga” w reżyserii dr Anny Kękuś, oparty na fragmentach dzieł Tadeusza Różewicza. Całe wydarzenie odbywało się na tle pałacu w Dębinkach, który związany jest z młodością Cypriana Norwida. Transmisja z sobotniego wydarzenia będzie dostępna w najbliższych dniach.
Spotkanie oraz spektakl zrealizowane zostały w ramach projektu „Ziemia Norwida wczoraj i dziś”. Jest to kolejne z ośmiu comiesięcznych wydarzeń z cyklu „Moja droga do Norwida” organizowane przez bibliotekę mające uczcić 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 21 sierpnia – więcej informacji już wkrótce.