Jesteś tutaj:

"Młodość z Norwidem i Hanuszkiewiczem" - spotkanie z aktorem Karolem Stępkowskim

Data: 12.06.2021 r., godz. 14.00    470
W ramach cyklu "Moja droga do Norwida" zapraszamy serdecznie na spotkanie z aktorem Karolem Stępkowskim. Prowadzi Anna Kękuś. Wydarzenie odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce.


W ramach cyklu "Moja droga do Norwida" zapraszamy serdecznie na spotkanie z aktorem Karolem Stępkowskim. Prowadzi Anna Kękuś. Wydarzenie odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Dodatkowo zaplanowana jest transmisja na żywo na Facebooku. Rozmowa poprzedzona będzie projekcją spektaklu "Norwid" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Początek pokazu filmowego o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce.

W rozmowie z Karolem Stępkowskim, który przed laty wziął udział w legendarnym widowisku „Norwid” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, spróbujemy zastanowić się nad fenomenem tego wyjątkowego spektaklu w historii polskiego teatru.
W anturażu towarzysko-literackiego Salonu i atelier poety, w oprawie muzycznej, ruchu scenicznym, szczególnej interpretacji, wydobyte zostało nie tylko piękno literatury, ale też emocje pozwalające widzom odczytać wersy niejako intuicyjnie, na poziomie wrażliwości, nawet, poza silnym u Norwida, kontekstem społeczno-politycznym. To był wielki sukces tego projektu, tym bardziej, że w swojej wysublimowanej estetycznej odsłonie pozyskał także młodą widownię tamtego czasu.

Karol Stępkowski
Aktor, reżyser, fotografik, absolwent warszawskiej PWST (1967), członek Związku Artystów Scen Polskich, aktor teatrów: Powszechnego, Narodowego, Rozmaitości, Komedia w Warszawie oraz Polskiego w Szczecinie. Stale współpracuje z Teatrem A. Mickiewicza w Częstochowie oraz z teatrami: Dramatycznym, Wytwórnia, Academia, Polonia, Bajka, Na Woli, 6 Piętro, Capitol, Kamienica w Warszawie.

dr Anna Kękuś
Reżyser, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, aktorka, autorka sztuk, adaptacji, scenariuszy, scenografii, kostiumów. Laureatka nagród teatralnych, stypendiów. Dwukrotnie jurorka Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej. Autorka publikacji, m. in. - rozmowy z twórcami polskiego teatru i filmu, cykle - "Z okien ratusza" oraz "Galeria scenografów".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”