Jesteś tutaj:

"Norwid: reaktywacja" - warsztaty dla młodzieży

Data: 08.06.2021 r., godz. 18.00    158
Kontynuujemy realizację projektu "Ziemia Norwida wczoraj i dziś" dofinansowanego w ramach programu "Partnerstwo dla książki" Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Kontynuujemy realizację projektu "Ziemia Norwida wczoraj i dziś" dofinansowanego w ramach programu "Partnerstwo dla książki" Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Za nami już dwa spotkania z cyklu "Moja droga do Norwida", a teraz czas na warsztaty dla młodzieży "Norwid: reaktywacja". W najbliższy piątek odwiedzi nas artystka Maja Wolna - laureatka wielu konkursów plastycznych, m.in. nagrodzona Złotym Medalem kategorii plakatów ideowych na 22. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. Wspólnie poeksperymentujemy na pograniczu literatury i sztuki. Uczniowie drugiej klasy technikum Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie będą tworzyć plakaty ideowe inspirowane twórczością poety. W ramach wprowadzenia do warsztatów w poniedziałek 7 czerwca spotkali się z profesorem Tomaszem Korpyszem, który poprowadził zajęcia z interpretacji wierszy Norwida. W jaki sposób utwory takie jak "Ciemność", "Sfinks", "Nad grobem Julii Capuletti w Weronie", "Moja piosnka II" i "Z pokładu Marguerity wypływającej dziś do New-York" można przenieść do symbolicznego świata plakatów, dowiemy się już wkrótce.

Celem warsztatów jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczej pracy z literaturą klasyczną. Zapraszając artystów do prowadzenia zajęć w bibliotece, chcemy pokazać, jak fascynującą przygodą mogą być działania na pograniczu sztuk – literatury i teatru, animacji poklatkowej oraz grafiki.
Oprócz tworzenia plakatów ideowych, zaplanowaliśmy warsztaty animacji poklatkowej oraz czytanie performatywne Norwida.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”